Malí velcí stavitelé a architekti Šluknovského výběžku

My jsme malí stavitelé a velcí architekti.pdf (499,9 kB)

V souvislosti s výstavou o varnsdorfském městském staviteli a architektovi Antonu Möllerovi  muzeum ve Varnsdorfu, pobočka Oblastního muzea v Děčíně, připravilo doprovodný projekt s názvem My jsme malí stavitelé a velcí architekti, který je určen pro žáčky škol mateřských a žáky škol základních, speciálních a studenty primy až kvarty víceletých gymnázií.

Děti ve školce a žáci prvního stupně ZŠ a škol speciálních, děti ve školních družinách mohou z vybraného materiálu (dřevěné kostky, pet lahve, krabičky, víčka, sníh …) společnými silami ve třídě postavit dům či zámek. Stavbu vyfotí a elektronickou poštou pošlou do muzea.

Žáci druhého stupně či příslušných ročníků víceletých gymnázií mohou jednotlivě vytvořit projekt domu či jiné stavby. Ten naskenují či vyfotí a pošlou elektronicky do muzea. Mohou jej také přinést osobně či poslat Českou poštou – v tomto případě prosíme o velikost obrázku A4 z důvodu dalšího zpracování (avšak pokud je pro autora formát A4 malý, může použít větší, poradíme si s tím).

Výsledkem této tvořivé práce mnoha autorů bude katalog, resp. autorská kniha, která bude umístěna v elektronické podobě v Fotogalerii na webových stránkách muzea a která v papírové podobě bude vystavena v muzeu v Rumburku (po domluvě i v knihovně ve Varnsdorfu) s možností jejího prohlédnutí.

Fotografie staveb a projektů zasílejte elektronicky na adresu:

varnsdorf@muzeumdc.cz

Do kolonky předmět uveďte, prosím: architekti

Papírově či osobně na adresu:  Muzeum Varnsdorf, Legií 2574, 407 47 Varnsdorf

Na obálku napište, prosím: architekti

Do termínu 28. února 2015.

Výstava o stavbách Antona Möllera s názvem Otisky ve zdi a kameni je k vidění v muzeu v Rumburku ve dnech 16. 9. – 15. 11. 2014, vždy v úterý až pátek od 9 do 15 hodin.