04.10.2017 22:14

Pozvání na slavnostní otevření nové přírodovědné muzejní expozice do Rumburku - 12. října 2017 v 17 hodin

Oblastní muzeum v Děčíně, příspěvková organizace Ústeckého kraje, Vás srdečně zve do své pobočky v Rumburku (Na Valech 401/4)  na slavnostní otevření nové přírodovědné muzejní expozice s komentovanou prohlídkou, které se uskuteční dne 12. října 2017 v 17 hodin.

Ve dvou výstavních sálech se můžete přírody nejen dotknout, ale i prožít kouzlo její atmosféry.

V expozici s názvem Granitová krajina šluknovská se vrátíte v čase o 600 milionů roků zpět a v jeho proudu se projdete geologickou minulostí Šluknovského výběžku.

V druhé místnosti stanete na břehu největší vodní plochy regionu, na území přírodní rezervace Velký rybník. Setkáte se s jejími obyvateli, především těmi ptačími, neboť Velký rybník a blízký Světlík jsou významnými ornitologickými lokalitami, a zcela určitě objevíte Poklad ukrytý v rákosí.

Vzácným hostem, který přijal pozvání na slavnostní otevření, je vynikající terénní ornitolog, ředitel Správy NPČŠ, pan Ing. Pavel Benda, Ph.D., který obě lokality velice dobře zná a patří k prvním objevitelům tamějších klenotů.